Pripravte si náplň. Cibuľu nakrájajte nadrobno, cesnak na plátky, šampiňóny očistite a pokrájajte na štvrtiny či osminy. Na oleji speňte cibuľu, pridajte huby a orestujte ich dozlatista. Pridajte cesnak a po chvíli špenát. Keď špenát zvädne, osoľte a okoreňte. Dobre premiešajte a nechajte vychladnúť.
Uvarené zemiaky olúpte a nastrúhajte na jemnom strúhadle. Osoľte, pridajte vajcia a väčšinu múky. Začnite ručne spracovávať cesto a postupne pridávajte zvyšok múky. Možno jej budete potrebovať trochu viac alebo menej, záleží na tom, ako ju zemiaky budú vstrebávať. Vypracujte mäkké, pružné a kompaktné cesto.
Vo veľkom hrnci dajte variť vodu. Cesto rozdeľte napoly a na pomúčenej ploche vytvarujte do dvoch valčekov. Odkrajujte kúsky, každý roztlačte na placku, doprostred dajte lyžicu náplne, uzavrite ako mešec a vytvarujte knedle. Tie varte v niekoľkých dávkach, zhruba 10 až 15 minút podľa veľkosti. Strážte, aby sa neprilepili ku dnu a hotové ich nechajte odkvapkať.
Slaninu pokrájajte na malé kocky a na panvici vypečte do chrumkava. Bryndzu rozmiešajte s kyslou smotanou. Knedle rozdeľte na taniere, prelejte smotanovou bryndzou a posypte vypečenou slaninou.